راهکارهای بیان دقیق خواسته ها از گرافیست برای مدیران آگاه

روش‌های ساده و کاربردی برای رشد کسب‌وکارها

راهکارهای بیان دقیق خواسته ها از گرافیست برای مدیران آگاه

راه‌کارهای بیان دقیق خواسته‌ها از گرافیست برای مدیران آگاه

در خدمت یکی از اساتید جوان گروه بهبود 360 درجه هستیم. آقای سید احسان شرفی که سادگی بیان ایشان در تفهیم موارد تخصصی گرافیکی زبان‌زد است. خواندن مصاحبۀ کوتاهمان با این استاد گرامی خالی از لطف نیست.

سلام و عرض خیر مقدم، ممنون میشم خودتان را برای مخاطبین مجموعۀ بهبود 360 معرفی کنید؟
سلام، خیلی ممنونم. من سیداحسان شرفی هستم. مدرس فتوشاپ و سایر نرم‌افزارهای گرافیکی. و مفتخرم در کنار سایر اساتید، به مدیران و رشد کسب‌وکارشان کمک کنم.

بسیار عالی، گفتید مدرس گرافیک و فتوشاپ. میشه بیشتر توضیح‌بدید که چطور به مدیران کمک می‌کنید؟
بله، درواقع بنده به‌عنوان مدیر مجموعۀ مدرسه‌فناوری  و همچنین به‌عنوان یک گرافیست، متوجه‌شدم که خیلی‌ از مدیران در بیان دقیق منظورشان به گرافیست دچار دغدغه هستند. و اغلب بعد از چندین مکالمه در یک مورد به توافق می‌رسند. که البته در برخی موارد رضایت کامل حاصل نمی‌شود.

من به مدیران کمک می‌کنم که آگاهانه و هوشمندانه خواسته‌های دقیقشان را بیان‌کنند. و همچنین اگر علاقه‌ دارند، خودشان خیلی از موارد گرافیکی بیزینسشان را پیش‌ببرند.

شما گفتید بیان دقیق منظور، میشه بیشتر راجع‌به چگونگی این‌کار توضیح دهید؟
این مطلب را در محصول توضیح‌دادم. بخریدش تا کامل متوجه‌شوید (خنده)
ولی خارج از شوخی، من سعی‌کردم با بیانی ساده و روان، مبانی گرافیک و فتوشاپ را یادبدهم تا مدیران عزیز به یک ادبیات مشترک با گرافیست‌ها برسند.
خیلی از مدیران را دیده‌ام که با وجود کار با یک گرافیست باتجربه و کاربلد، دست‌آخر رضایت کاملی از ظاهر سایت یا کتاب یا سایر محصولاتشان نداشتند! نمی‌توان گفت مشکل از گرافیست بوده. چون باورکنید همه‌اشان عالی بودند.
مشکل عدم بیان دقیق درخواست بود…

جناب شرفی شما خیلی ساده و رُک حرف می‌زنید. دوست‌دارم به‌همین صراحت این سوال را جواب‌دهید:
فکر نمی‌کنید این گرافیست است که باید خود را با مشتری‌اش وفق‌دهد؟ چرا مدیر ادبیات آن‌ها را بیاموزد؟

سوال خوبی بود.
به‌عنوان یک مدیر جواب بدهم یا گرافیست؟ (لبخند)

شاید به‌عنوان مدیر بگویید بهتر باشد!
به‌عنوان یک دوست جواب می‌دهم.
نمی‌دانم شما و سایر دوستانی که این مصاحبه را می‌خوانند چقدر با اساتیدی مثل برایان تریسی، دارن هاردی، جیم ران و یا آقای ژان بقوسیان، دکتر آزمندیان و … آشنا هستید. این‌ها اساتید برجسته در حوزۀ کسب‌وکار و بهبود فردی هستند. و من مطالب و کتاب‌هایشان را کم‌وبیش دنبال کرده‌ام و می‌کنم.

اگر بخواهم فقط یک نکتۀ مشترک از مطالبی که از آن‌ها یادگرفته‌ام بگویم، مسئولیت‌پذیری و عمل‌گرایی است.
یک مدیر آگاه و باهوش دست روی دست نیمی‌گذارد و تقصیر را گردن کارمندان، پیمانکاران، گرافیست و زمین‌وزمان و … نمی‌اندازد!
یک مدیر هوشمند به‌سرعت دست‌بکار می‌شود تا به هدف برسد.
از من می‌شنوید راه آسان‌تر و سریع‌تر این است که خود مدیران کمی اصطلاحات سادۀ گرافیکی یادبگیرند تا اینکه گرافیست مفاهیم ‌پیچیده‌تر مدیریتی را.

 

خیلی عالی بود! قانع‌شدم. تشکر از وقتی که گذاشتید. ممنون میشم راه‌های ارتباطی خودتان و برنامه‌های آموزشی‌تان با گروه بهبود 360 معرفی نمایید.

ممنونم از اینکه این فرصت رو در اختیار بده قرار داده‌اید. بنده تقریبا هر سه‌ماه یک بار یک کارگاه عمیق آموزش فتوشاپ برگزار می‌کنم که اطلاعات دقیق آن در سایت madresefanavari.com و صفحۀ اینستاگرام مجموعه با آیدی @madresefanavi گذاشته‌خواهدشد. فیلم این کارگاه‌ها ضبط می‌شود و در یک بستۀ آموزشی برای ثبت‌نام‌کنندگان غیرحضوری در سراسر جهان ارسال می‌شود.
علاوه بر این کارگاه حضوری محصولات آموزشی ویدیویی برای نرم‌افزارهای مختلف تهیه شده‌است که اطلاعات دقیق آن‌ها از طریق سایت و صفحۀ اینستاگرام اعلام می‌شود.
همچنین دوستان می‌توانند از طریق وب‌سایت bebood360.ir از سایر محصولات و خدمات اینجانب آگاه‌شوند

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *